شهید محسن شاکری

نام پدر: قدرت الله

نام مادر فرهنگ حیدریان

محل تولد: یزدل

تاریخ تولد: ۱۳۴۵/۱/۱  

شماره شناسنامه و محل صدور: ۳۰، کاشان

تحصیلات دوم دبیرستان رشته اقتصاد

وضعیت تاهل: مجرد

سوابق فعالیت عضو انجمن اسلامی ،یزدل عضو پایگاه بسیج شهید قاضی طباطبایی یزدل

یگان اعزام کننده سپاه، لشکر ۱۴ امام حسین (ع)

نوع عضویت: بسیجی

تاریخ آخرین اعزام: ۱۳۶۲/۴/۸

مدت حضور در جبهه شش ماه

دفعات حضور در جبهه دو مرتبه

مسئولیت در جبهه: آرپی جی زن

تاریخ و محل شهادت: ۱۳۶۲/۵/۱۲

نحوه شهادت: اصابت گلوله به اعضای بدن

نام و رمز : . عملیات والفجر (۲)، یا الله یا الله یا الله

سن شهید هفده سال

مدفن شهید گلزار شهدای یزدل

تاریخ خاکسپاری: ۱۳۷۲/۱۰/۲۳

گزیده وصایا و سخنان

خداوندا تو را سپاس میگویم از اینکه مرا در زمانی دوره (جوانی قرار دادی که توانستم توبه کنم و به راه تو که همان راه مستقیم است هدایت شوم.

مرگ حتمی است؛ چه در بستر باشد و چه در میدان جهاد پس بهتر است که انسان با مرگ با افتخار بمیرد مرگی که حضرت علی (ع) دنبال آن رفت و برای رسیدن به آن دعا میکرد. پدر و مادر آمدن من به جبهه از روی عشق به معشوق بود من از شما نیستم. از آن کسی هستم که مرا خلق کرد و مرا از خاک آفرید. من عاشق شهادت هستم .

فرزندان خود را از کودکی به احکام اسلام آشنا سازید و برای آموزش نظامی به بسیج بفرستید. بیایید به خدا فکر کنیم و باور داشته باشیم که فردایی هست روز جزا و بازگشتی هست و به آنچه تعهد کرده ایم عمل نماییم.

امت حزب الله و قهرمان یزدل با برادران انجمن اسلامی و بسیج همکاری نمایید. قدر این نعمت عظیم را بدانید که در روستای ما جوانان فعال و از جان گذشته به شما خدمت میکنند با آنها همکاری لازم را داشته باشید.

خاطره

کسانی باید از شهدا خاطرات و سخن بگویند که واقعاً شهدا را درک کرده باشند. بنده در آن حد نیستم که بتوانم آن گونه که این عزیزان بودهاند آنها را بیان و توصیف کنم. درست است که ما با هم دوست و همکلاسی بوده و خلاصه در یک کلام با هم زندگی کرده ایم و لحظه به لحظه رفتار و گفتارشان برای من و دیگر دوستان خاطره است اما رفتار و گفتارشان قابل وصف و بیان نیست و واقعاً زبان از گفتن خصوصیات شهدا قاصر است و اگر مطلبی بیان میشود برداشت سطحی ما از رفتار و گفتار آنان است. در واقع کسی که شهدا را درک میکرد خودش نیز شهید میشد…

برای مطالعه ادامه خاطره به (( کتاب زندگان جاوید ))

  اثر میثم رضوانی یزدلی مراجعه فرمایید.

دکتر جواد رضازادهمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر جواد رضازاده

دکتر جواد رضازاده متولد خرداد ماه ۱۳۶۵ و ساکن کاشان می باشند . مقاطع ابتدایی و راهنمایی را در روستای یزدل به اتمام رسانده و برای مقطع دبیرستان به کاشان عزیمت نمودند.مقطع کارشناسی خود را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه آزاد واحد قم تکمیل نموده و برای مقطع کارشناسی ارشد با رتبه یک در آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران پذیرفته شدند و تحصیلات خود را با رتبه عالی در دانشکده زبانها و ادبیات خارجی در رشته آموزش زبان انگلیسی به اتمام رساندند .

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *