معلم شهید علی روحانی

نام پدر: نظام

نام مادر: جمیل السادت حسینی

تاریخ و محل تولد: ۱۳۳۹/۶/۲، بزدل شماره شناسنامه و محل صدور ۹۳۹، کاشان

تحصیلات: دیپلم رشته مکانیک

وضعیت تاهل: متأهل یک فرزند پسر)

سوابق فعالیت عضو انجمن اسلامی ،یزدل موسس و فرمانده پایگاه بسیج شهید قاضی طباطبایی ،یزدل فعالیت در امور فرهنگی مذهبی و عمرانی یردل

یگان اعزام کننده سپاه لشکر ۸ نجف اشرف

نوع عضویت: بسیجی

تاریخ آخرین اعزام ۱۳۶۵/۲/۲

مدت حضور در جبهه سی و شش ماه

دفعات حضور در جبهه متوالی

مسئولیت در جبهه فرمانده گروهان

تاریخ و محل شهادت: ۱۳۶۵/۳/۲، منطقه فاو

گزیده وصایا و سخنان

چه لذتی بزرگتر از این که وقتی به حسابرسی از خویش نشستم و آنچه را که بودم با آنچه را که شدم مقایسه میکنم خود را در پناه خدا دیدم و حس میکردم که مرا دوست دارد و در این دوستی به خجالت و شرمندگی فرو می رفتم

بارخدایا! من چه بودم و تو چه کردی؟ از من چه دیدی؟ از کدامین گناه من خوشت آمد که نورت را بر قلب کثیف و تاریک من تابیدی و به خود مشغول کردی و اکنون مرا به سفره کرم خویش نشانده ای من به کدام گناه خویش گرفتار شده ام که باید بار سنگین خجالت ناشی از کرامت تو را تحمل کنم بشکند آن قلمی که بخواهد از پس این خجالت بیرون آید.

مردم ما برای اسلام کشته شدیم شما هم لااقل با اعمال خود زینت اسلام باشید. مردم از آبروی اسلام آبرو نگیرید؛ به عبارت دیگر اسلام را برای خود نخواهید خود را پشتیبان و مدافع اسلام بدانید دانش آموزان عزیز بکوشید و درس بخوانید و با تعهد به انقلاب حافظ آرمانها و دستاوردهای خون شهدا باشید باید اول سلمان شد بعد مسلمان شد والا اگر سلمان ،نشده مسلمان شدیم، مسلمان خوبی نخواهیم بود.

مواظب اعمالتان باشید و برای دنیای زودگذر عالم ابدی آخرت را خراب نکنید.

حضور بر مزار شهدا را فراموش نکنید چون اثر سازنده دارد به نظم در کارها دقت کنید تقوا پیشه کنید. در صورتی که تقوا در کار باشد، ناهماهنگی نخواهد داد برادران سعی کنید نوع استعداد نیروها را بشناسید و از آنان حداکثر استفاده را ببرید.

خاطره

معلم شهید علی روحانی یکی از معدود کسانی است که هر چه از ایشان بگوییم کم گفته ایم و مطلب را نمیتوانیم به درستی در موردش ادا کنیم ایشان یکی از فعالان پر تلاش عرصه فرهنگی در دوره انقلاب و دفاع مقدس بودند که خدمات ارزنده ای را در دوره مدیریتشان انجام داده و نیروهای زیادی را تربیت کردند ایشان انسانی خود ساخته با صداقت مومن با تقوا و شیفته اسلام و انقلاب بود و ذره ای به مادیات دنیا و دلبستگیهای آن توجهی نداشت. یکی از اقدامات مهم شهید ،روحانی تأسیس پایگاه بسیج شهید قاضی طباطبایی در یزدل بود که بعد از شهادتش به نام خودش تغییر یافت. در ابتدا این پایگاه با نام هسته گروه مقاومت بزدل شناخته میشد که در بین روستاهای کاشان و اطراف نخستین گروه مقاومت بود و همراه با انجمن اسلامی ،بزدل نقش بسزایی در زمینههای مختلف در یزدل و منطقه گذاشت.

 

برای مطالعه ادامه خاطره به (( کتاب زندگان جاوید ))

اثر میثم رضوانی یزدلی مراجعه فرمایید.

دکتر جواد رضازادهمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر جواد رضازاده

دکتر جواد رضازاده متولد خرداد ماه ۱۳۶۵ و ساکن کاشان می باشند . مقاطع ابتدایی و راهنمایی را در روستای یزدل به اتمام رسانده و برای مقطع دبیرستان به کاشان عزیمت نمودند.مقطع کارشناسی خود را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه آزاد واحد قم تکمیل نموده و برای مقطع کارشناسی ارشد با رتبه یک در آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران پذیرفته شدند و تحصیلات خود را با رتبه عالی در دانشکده زبانها و ادبیات خارجی در رشته آموزش زبان انگلیسی به اتمام رساندند .

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *