شهید ذبیح الله دادایی

نام پدر: مهدی

نام مادر خانم ناز دهقانی

تاریخ و محل تولد: ۱۳۴۵/۱/۱، یزدل

شماره شناسنامه و محل صدور: ۴۱ یزدل

تحصیلات: سوم راهنمایی

وضعیت تاهل: مجرد

سوابق فعالیت عضو انجمن اسلامی ،یزدل عضو شورای پایگاه بسیج شهید علی روحانی پردل

یگان اعزام کننده سپاه، لشکر ۸ نجف اشرف

نوع عضویت: بسیجی

تاریخ آخرین اعزام: ۱۳۶۷/۱/۲۱

مدت حضور در جبهه سی و هشت ماه

دفعات حضور در جبهه هفت مرتبه

. مسئولیت در جبهه جانشین گروهان

تاریخ و محل شهادت ۱۳۶۷/۱/۲۸، منطقه فاو دریاچه نمک

نحوه شهادت اصابت گلوله به پیشانی

نام و رمز عملیات پاتک دشمن برای گرفتن شهر او…………….

سن شهید بیست و دو سال

مدفن شهید مفقودالجسد، دارای سنگ یادبود در گلزار شهدای یزدل

تاریخ خاکسپاری…………….

گزیده وصایا و سخنان

ای انسانهای پاک تعویض کنید دنیای خویش را با دادن جان در راه معبود و بخرید بهشت را و دست بکشید از این دنیا دنیا کثیف است چنانچه زیبایش زشت و شرینی آن تلخ است. من راه شهادت را از سالها پیش آغاز کردم و تا برآورده شدن این مرگ که هیچ نیکی از آن بالاتر نیست از پای نخواهم نشست.

خدایا! در این عمری که به من دادی خطاها مرتکب شدم و خود نیز به آن اعتراف میکنم. مرا مورد رحمت و مغفرت خویش قرار بده خداوند زودتر جسم و خونم را به یکدیگر آغشته گردان و شهادت را به من ارزانی فرما خدایا ببین چه آرزوهایی دور و درازی در سر می پروراندم که مرا به سرازیری و سقوط کشانیده بود مرا از این زنجیر شهوات محکم دنیوی نجات بده و ما را هم چون شهدا قرار بده. امروز باید رفت فردا دیر است. امروز راه شهادت بازست تا فردا در برابر پرودگار و شهدا خجل و شرمنده نباشیم.

عزیزان از موج های بیکران که در درون یکایک شما نهفته است غافل نباشید تا میتوانید قرآن بخوانید و نهج البلاغه را مطالعه کنید. کینه ها را از دل بیرون کنید و به هم محبت کنید آرزوهای پوچ و حیوانی را از خود دور کنید. غیبت نکنید، تهمت نزنید و به یکدیگر حسادت نورزید و دروغ نگویید.

به خواهران در حفظ حجاب و به برادران در استفاده درست و صحیح از دوره جوانی سفارش می کنم

به خدا اگر یک لحظه در جهت غیر خدا حرکت کنید فردا شدیداً مؤاخذه می شوید و وای به حالتان اگر تخطی نمایید از راه خون دادگان؛ بهترین بندگان مقرب پاک خدا.

خاطره

ذبیح الله جوانی خوش اخلاق و ساده و بی ریا بود و با دیگران با نرمی و ملایمت رفتار می کرد. به مسایل شرعی نماز روزه عمل میکرد در مورد غیبت از دیگران بسیار حساس بود و اگر شخصی در مجلسی از کسی غیبت میکرد ناراحت میشد و به او تذکر میداد به نظافت وضعیت ظاهری بسیار اهمیت میداد در مورد نظم در کارها و چیدن و مرتب کردن وسایل شخصی تاکید فراوانی داشت.

 

برای مطالعه ادامه خاطره به (( کتاب زندگان جاوید ))

اثر میثم رضوانی یزدلی مراجعه فرمایید.

دکتر جواد رضازادهمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر جواد رضازاده

دکتر جواد رضازاده متولد خرداد ماه ۱۳۶۵ و ساکن کاشان می باشند . مقاطع ابتدایی و راهنمایی را در روستای یزدل به اتمام رسانده و برای مقطع دبیرستان به کاشان عزیمت نمودند.مقطع کارشناسی خود را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه آزاد واحد قم تکمیل نموده و برای مقطع کارشناسی ارشد با رتبه یک در آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران پذیرفته شدند و تحصیلات خود را با رتبه عالی در دانشکده زبانها و ادبیات خارجی در رشته آموزش زبان انگلیسی به اتمام رساندند .

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *