شهید نعمت الله زیارتی

نام پدر: ماشاء الله

نام مادر زهرا نادعلی

تاریخ و محل تولد: ۱۳۴۱/۲/۱ ، بزدل

شماره شناسنامه و محل صدور: ۳۲ یزدل

تحصیلات اول راهنمایی وضعیت تاهل: متأهل (دو فرزند)

سوابق فعالیت عضو انجمن اسلامی ،بزدل عضو شورای پایگاه بسیج شهید قاضی

طباطبایی بزدل عضو شورای اسلامی بزدل

یگان اعزام کننده سپاه، لشکر ۱۴ امام حسین (ع)

نوع عضویت: بسیجی

تاریخ آخرین اعزام: ۱۳۶۲/۱۲/۲

مدت حضور در جبهه نه ماه

. دفعات حضور در جبهه سه مرتبه

. مسئولیت در جبهه: آرپی جی زن

تاریخ و محل شهادت: ۱۳۶۲/۱۲/۱۸، جزیره مجنون

نحوه شهادت اصابت ترکش به سر

نام و رمز عملیات خیبر، یا رسول الله (ص)

سن شهید بیست و یک سال

مدفن شهید گلزار شهدای یزدل

تاریخ خاکسپاری ۱۳۶۲/۱۲/۲۰

گزیده وصایا و سخنان

پروردگارا! تو خود میدانی که با شناخت کامل قدم در این راه نهادم و تا آخرین نفس بر عقیده خود با توکل به تو و ایمانی قوی استوار خواهم ماند و جان ناقابل خویش را تقدیم خواهم نمود. از اینکه به جبهه میروم. م احساس سبکی میکنم زیرا رستن از دنیا و رفتن به جبهه اثری بر انسان میگذاره که نمیتوان بیان کرد.

در تربیت فرزندان خویش کوشا باشید و آنها را با قرآن و احکام اسلامی آشنا کنید. از جوانان تقاضا دارم که در جلسات قرائت قرآن و دعا شرکت کنید و از کارهای بیهوده ،غیبت، تهمت، شایعه پراکنی و غیره دوری نمایید.

خاطره

اوایل ازدواج نعمت الله بود که به او گفتم: «دیگر جبهه شروا چون حالا زن و فرزند داری و تو نسبت به آنها متعهد و مسئولیت داری و باید به آنها رسیدگی کنی و برای آنها منزل و مسکن مهیا و آماده کنی در جوابم میگفت من به جبهه رفته ام اما یک دست و چشم خود را نداده ام که دیگر نتوانم به جبهه بروم.

سه چهار ماهی به جبهه نرفت یک سری کار ناتمام داشت که قصد داشت آنها را انجام دهد و بعد از آن دوباره و برای آخرین بار به جبهه برود شش روز از ماه اسفند گذشته بود که به جبهه اعزام شد و بعد از چهارده روز خبر شهادتش را آوردند نعمت الله یکسال و یک ماه بعد از تونام علیرضا احمدیان شهید شد و همیشه میگفت من یکسال از علیرضا عقب هستم و همان طور که می گفت اتفاق افتاد و یک سال بعد از شهادت علیرضا نعمت الله هم شهید شد.

 

برای مطالعه ادامه خاطره به (( کتاب زندگان جاوید ))

اثر میثم رضوانی یزدلی مراجعه فرمایید.

دکتر جواد رضازادهمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر جواد رضازاده

دکتر جواد رضازاده متولد خرداد ماه ۱۳۶۵ و ساکن کاشان می باشند . مقاطع ابتدایی و راهنمایی را در روستای یزدل به اتمام رسانده و برای مقطع دبیرستان به کاشان عزیمت نمودند.مقطع کارشناسی خود را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه آزاد واحد قم تکمیل نموده و برای مقطع کارشناسی ارشد با رتبه یک در آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران پذیرفته شدند و تحصیلات خود را با رتبه عالی در دانشکده زبانها و ادبیات خارجی در رشته آموزش زبان انگلیسی به اتمام رساندند .

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *