شید محمود زاهدی بیدگلی

نام پدر: حسین نام مادر نگار کمالی

تاریخ و محل تولد: ۱۳۳۸/۱/۱، بیدگل

شماره شناسنامه و محل صدور ۹۹، بیدگل تحصیلات ابتدایی

. وضعیت تاهل: متأهل (دو فرزند)

سوابق فعالیت عضو پایگاه بسیج صاحب الزمان(عج) بیدگل

یگان اعزام کننده سپاه، لشکر ۱۴ امام حسین(ع)

نوع عضویت بسیج

تاریخ آخرین اعزام: ۱۳۶۵/۱۰/۲

مدت حضور در جبهه هیجده ماه

دفعات حضور در جبهه ۴ مرتبه

مسئولیت در جبهه فرمانده دسته

تاریخ و محل شهادت: ۱۳۶۵/۱۰/۴، جزیره ام الرصاص

نحوه شهادت اصابت گلوله

نام و رمز عملیات کربلای (۴)، محمد رسول الله (ص)

سن شهید بیست و هشت سال

مدفن شهید گلزار شهدای هفت امامزاده بیدگل

تاریخ خاکسپاری: ۱۳۶۷/۱۱/۲۲

گزیده وصایا و سخنان

خدایا! حالا که در انجام ماموریت الهی هستم تو را به یاری میطلبم و به تو سوگند یاد میکنم که همیشه تا آخرین نفس در راه تو و برای دین ،تو مستحکم و جان برکف در راهت فداکاری می کنم.

خدایا! شاهد باش که من در این راه کورکورانه قدم برنداشته ام و آگاهانه تو را به یگانگی شناختم و در قلیم جرقه ای از ایمان محمدی فروزان شد.

پروردگارا! اکنون که رضای تو را در این میبینم که به جبهه بروم و از دین تو حمایت کنم تو هم از این بنده حقیر و روسیاه راضی و خشنود باش و او را در شمار بندگان خاص خود قرار بده. نسل های آینده بدانند که ما برای پست و مقام و شهرت به جبهه نرفتیم بلکه برای رضای خدای تعالی و حفظ اسلام و امر ولایت فقیه به جبهه رفتیم.

امروز هر کس در هر پست و مقامی است در برابر خون شهدا مسئولیت دارد.

خاطره

شهید محمود زاهدی عموی اینجانب بود و رابطه ما با یکدیگر بسیار صمیمی و دوستانه بود ایشان بسیار مهربان دست و دلباز و خانواده دوست بود رفتارشان با خانواده بستگان مردم و مسایه ها بسیار خوب و مودبانه بود و همه به دلیل رفتار و گفتارش به او علاقه مند بودند و از هم نشینی با او لذت میبردند . در سال ۱۳۶۳ پدر اینجانب در جبهه شهید شد و ایشان تا زمانی که زنده بودند در حق ما پدری نمودند و به امورات و مشکلات خانواده ما مثل خانواده خودش رسیدگی میکرد تلاش و زحمات ایشان سبب شد که ما خانه دار شویم و مشکل مسکن ما برطرف شود.

 

برای مطالعه ادامه خاطره به (( کتاب زندگان جاوید ))

اثر میثم رضوانی یزدلی مراجعه فرمایید.

دکتر جواد رضازادهمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر جواد رضازاده

دکتر جواد رضازاده متولد خرداد ماه ۱۳۶۵ و ساکن کاشان می باشند . مقاطع ابتدایی و راهنمایی را در روستای یزدل به اتمام رسانده و برای مقطع دبیرستان به کاشان عزیمت نمودند.مقطع کارشناسی خود را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه آزاد واحد قم تکمیل نموده و برای مقطع کارشناسی ارشد با رتبه یک در آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران پذیرفته شدند و تحصیلات خود را با رتبه عالی در دانشکده زبانها و ادبیات خارجی در رشته آموزش زبان انگلیسی به اتمام رساندند .

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *