شهید حسین روحانی

نام پدر جلال

نام مادر: فاطمه حیدریان

تاریخ و محل تولد: ۱۳۴۵/۱۰/۱۰، یزدل

شماره شناسنامه و محل صدور: ۴۱۸۷، کاشان

تحصیلات: دیپلم

وضعیت تاهل: مجرد

سوابق فعالیت عضو پایگاه بسیج جوادالائمه شهرری

یگان اعزام کننده سپاه پادگان ولیعصر (عج)

نوع عضویت: پاسدار

تاریخ آخرین اعزام: ۱۳۶۴/۱۰/۱

مدت حضور در جبهه بیست و یک ماه

دفعات حضور در جبهه متوالی

مسئولیت در جبهه آرپی جی زن

تاریخ و محل شهادت: ۱۳۶۴/۱۱/۲۴، فاو

نحوه شهادت اصابت ترکش خمپاره به اعضای بدن

نام و رمز عملیات والفجر (۸)، یا فاطمه الزهرا (س)

سن شهید نوزده سال

مدفن شهید گلزار شهدای یزدل

تاریخ خاکسپاری: ۱۳۶۴/۱۱/۲۸

گزیده وصایا و سخنان

در درونم احساس خوبی میبینم احساس سبکی دل بستگی نداشتن به چیزی و شتافتن به معشوق ازلی احساسی به مادیات ندارم چون دنیا بیشتر از دو روز نیست و چه بهتر که انسان، کارش فقط برای خدا و رضای او باشد.

دنیا کاروان سرایی است که خیل قافلگان میگذرند که اگر در این گذرگاه دست فشاده ای را بگیری برای آخرت توشهای برداشته ای دعاها را مخصوصاً دعا کمیل را با روحیهای عالی و با قلبهای پاک و نیتهای خالص برگزار نمایید.

خودتان را نیز از لحاظ روحی و معنوی بسازید به مسجد بروید و در نماز جماعت شرکت کنید و دیگران را به این کار دعوت کنید همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید و از امام و انقلاب حمایت کنید.

خاطره

اینجانب در سال ۱۳۶۱ عضو سپاه شدم و افتخار دوستی و همکاری با شهید حسین روحانی را داشته و از نزدیک ایشان را میشناختم و به ویژگیهای خوب و دوست داشتنی حسین پی برده ایشان فردی شجاع با تقوا با معرفت بود و به نماز ،روزه صله رحم و مطالعه بسیار اهمیت میداد زمانی که لشکر ۲۷ محمد رسول الله در ۱۵ کیلومتری بستان – اهواز مستقر بود ایشان با چند نفر از همرزمانشان در سال ۱۳۶۴ روز جمعه از پادگان ۲۷ دوکوهه مقر لشکر محمد رسول الله به دیدار اینجانب آمدند و پس از استراحت و خوردن ناهار دوباره عازم پادگان دوکوهه شدند.

 

برای مطالعه ادامه خاطره به (( کتاب زندگان جاوید ))

اثر میثم رضوانی یزدلی مراجعه فرمایید.

دکتر جواد رضازادهمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر جواد رضازاده

دکتر جواد رضازاده متولد خرداد ماه ۱۳۶۵ و ساکن کاشان می باشند . مقاطع ابتدایی و راهنمایی را در روستای یزدل به اتمام رسانده و برای مقطع دبیرستان به کاشان عزیمت نمودند.مقطع کارشناسی خود را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه آزاد واحد قم تکمیل نموده و برای مقطع کارشناسی ارشد با رتبه یک در آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران پذیرفته شدند و تحصیلات خود را با رتبه عالی در دانشکده زبانها و ادبیات خارجی در رشته آموزش زبان انگلیسی به اتمام رساندند .

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *