شهید محمد تقی قصابی

نام پدر: رضا

نام مادر: فرخ طحانی

تاریخ و محل تولد: ۱۳۴۳/۱/۱، یزدل

شماره شناسنامه و محل صدور: ۲۲، کاشان

تحصیلات پنجم ابتدایی

وضعیت تاهل: مجرد

سوابق فعالیت عضو انجمن اسلامی ،یزدل عضو پایگاه بسیج شهید قاضی طباطبایی یزدل

یگان اعزام کننده سپاه، لشکر ۱۴ امام حسین (ع)

نوع عضویت سرباز وظیفه تاریخ آخرین اعزام ۱۳۶۲/۳/۱۸

مدت حضور در جبهه شش ماه

دفعات حضور در جبهه دومرتبه

مسئولیت در جبهه تک تیرانداز

تاریخ و محل شهادت: ۱۳۶۲/۷/۲۷، مریوان

نحوه شهادت: اصابت گلوله به گردن

نام و رمز عملیات والفجر (۴)، یا الله یا الله یا الله

سن شهید نوزده سال

مدفن شهید گلزار شهدای یزدل

تاریخ خاکسپاری: ۱۳۶۲/۷/۳۰

گزیده وصایا و سخنان

راستی که شرف بالاترین رنگ است نه سیاهی که سیاهی را میپوشاند، شرف چون خون حق در مقابل باطل میجوشد و جباران و ظالمان تاریخ را رسوا میکند شهادت در راه خدا و اسلام افتخار بزرگی است پس برای ما گریه نکنید چون راه ما راه امام حسین (ع) است.

ای ملت وحدت خود را حفظ کرده و با گامهای استوار و با رهبری امام امت و با رعایت اصول اسلامی به پیش بروید و از تفرقه بپرهیزید تا بتوانید ریشه ظالمین را بکنید، امام را تنها نگذارید و دعا برای نزدیک شدن ظهور حضرت مهدی (عج) را فراموش نکنید. پدر و مادرم این را بدانید که من بیش از یک امانت نزد شما نبودم. ان شاء الله که خداوند متعال این امانتداری را از شما اجابت و قبول کند.

نماز جمعه این نمایش سیاسی عبادی اسلام را فراموش نکنید؛ زیرا نماز جمعه حج مستمندان است.

خاطره

در اثر یک سهل انگاری ساده دست دختر سه ساله ام شکست او را به بیمارستان رسانیدم و عکس از دست او گرفتند. دکتر بعد از دیدن عکس و معاینات گفت: نبض دست دختر شما از کار افتاده و بلافاصله باید جراحی شود. ما نیز مقدمات جراحی را فراهم کردیم و فاطمه را به اتاق عمل بردند. بعد از عمل جراحی دکتر به ما گفت ما دو عمل جراحی دیگر روی دست دختر شما انجام میدهیم؛ اما از الان به شما میگوییم که دیگر دست دختر شما خوب نخواهد شد و دیگر او قادر نخواهد بود دست خود را تکان دهد و یا با دستش فعالیت انجام دهد. سخنان دکتر غیر ه بود و واقعاً همه ما را آشفته و ناراحت کرده بود با چند تن دیگر از پزشکان کاشان نیز مشورت کرده بودیم نظر همه این بود که دیگر دست فاطمه سالم نخواهد شد…

برای مطالعه ادامه خاطره به (( کتاب زندگان جاوید ))

  اثر میثم رضوانی یزدلی مراجعه فرمایید.

دکتر جواد رضازادهمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر جواد رضازاده

دکتر جواد رضازاده متولد خرداد ماه ۱۳۶۵ و ساکن کاشان می باشند . مقاطع ابتدایی و راهنمایی را در روستای یزدل به اتمام رسانده و برای مقطع دبیرستان به کاشان عزیمت نمودند.مقطع کارشناسی خود را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه آزاد واحد قم تکمیل نموده و برای مقطع کارشناسی ارشد با رتبه یک در آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران پذیرفته شدند و تحصیلات خود را با رتبه عالی در دانشکده زبانها و ادبیات خارجی در رشته آموزش زبان انگلیسی به اتمام رساندند .

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *