شهید محمد رضا زلفی

نام پدر: آقا علی

نام مادر خانم شبان

تاریخ و محل تولد: ۱۳۹۳/۳/۵ یزدل

 شماره شناسنامه و محل صدور: ۵۱، کاشان

 تحصیلات: دیپلم

.وضعیت تاهل: متأهل یک فرزند پس)

سوابق فعالیت عضو پایگاه بسیج شهید قاضی طباطبایی یزدل، عضو پایگاه بسیج

شهید قدوسی راوند

یگان اعزام کننده سپاء، لشکر ۱۴ امام حسین (ع)

نوع عضویت: پاسدار

تاریخ آخرین اعزام ۱۳۶۳/۱۲/۱

مدت حضور در جبهه سی ماه

دفعات حضور در جبهه پنج مرتبه

مسئولیت در جبهه امدادگر، تخریب چی فرمانده آتش بار توپخانه لشکر ۱۴ امام حسین(ع)، عضو پرسنل اطلاعات و عملیات لشکر ۱۴ امام حسین (ع) تاریخ و محل شهادت: ۱۳۶۴/۱۲/۹، منطقه فاو

نحوه شهادت اصابت ترکش به سر

نام و رمز عملیات والفجر ،(۸) یا فاطمه الزهرا (س)

سن شهید بیست و یک سال

مدفن شهید گلزار شهدای یزدل

تاریخ خاکسپاری ۱۳۶۴/۱۲/۱۲

گزیده وصایا و سخنان

خداوندا تو شاهد هستی که از تمام مظاهر مادی دور شده ام تا به تو پناه بیاورم و به عشق تو و انبیای تو حرکت کردم و اینک فقط منتظر پیوستن به تو هستم و لاغیر. راستی چه سخت است آنگاه که بین دو دوست صمیمی جدایی می افتد. چه دشوار آن موقعی که بین عاشق و معشوق فاصله میافتد و چه سخت آن لحظه ای که یک رهرو به مقصدش نرسد. معبودا به من سعادتی عطا کن که من فروشنده باشم و شما خریدار.

بارالها! آنقدر مرا در صافی آزمایشات خود نگهدار تا روزی بیاید که شایسته شهادت گردم خدایا هر چند خطا و گناهم بسیار است و از عمل تو هراسناکم اما به لطف و کرم تو دل بسته ام خدایا مرا از بندگان حامی خویش قرار بده و شهادت را نصییم گردان.

پروردگارا! سراسر وجودم [پر] از نافرمانی توست پس ای معبودم رحم کن و شهادت را تصمیم کن شهادتی ،خالصانه مقبول درگاهت و بدون ریا.

خاطره

در سال ۱۳۶۱ در دومین اعزام بسیج با تعدادی از برادران بزدلی اعزام شدیم که یکی از آنها شهید زلفی بود که گویا برای بار دوم اعزام میشدند ایشان جوانی صبور و با اخلاص بود. آن زمان مجروح شده بود و از اثرات آن رنج میبرد ولی هیچگاه این رنج و مشقت را بروز نمیداد و همراه دیگر رزمندگان خود را برای عملیات آماده میکرد مثل اینکه هیچ گونه اثری از ترکش و مجروحیت در بدنش نبود بعد از مدتی ما را به لشکر امام حسین (ع) فرستادند یک روز فرمانده تیپ به جمع نیروها آمد و از عملیات آبی و خاکی خبر داد و گفت هرکس» میتواند مدت زیادی در آب بماند و شنا کند خودش را معرفی کند از جمع نیروهای مستقر در گروهان شهید زلفی و شهید اقدسی به این جمع پیوستند و گروهانی را تشکیل دادند که…

 

برای مطالعه ادامه خاطره به (( کتاب زندگان جاوید ))

اثر میثم رضوانی یزدلی مراجعه فرمایید.

دکتر جواد رضازادهمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر جواد رضازاده

دکتر جواد رضازاده متولد خرداد ماه ۱۳۶۵ و ساکن کاشان می باشند . مقاطع ابتدایی و راهنمایی را در روستای یزدل به اتمام رسانده و برای مقطع دبیرستان به کاشان عزیمت نمودند.مقطع کارشناسی خود را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه آزاد واحد قم تکمیل نموده و برای مقطع کارشناسی ارشد با رتبه یک در آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران پذیرفته شدند و تحصیلات خود را با رتبه عالی در دانشکده زبانها و ادبیات خارجی در رشته آموزش زبان انگلیسی به اتمام رساندند .

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *